O firmie

Gazele Biznesu 2017 Lignus

Lignus sp. z o.o jest producentem drzwi i mebli drewnianych. Lignus to firma prywatna w całości oparta na polskim kapitale. Dysponujemy nowoczesną technologia dzięki czemu nasze produkty są najwyższej jakości. Podstawowe produkty to wysokogatunkowe naturalne drewno specjalnie wyselekcjonowane.

Naszym celem jest wytwarzanie produktów jak najwyższej jakości.

Firma Lignus specjalizuje się produkcja drzwi drewnianych. Wykonuje drzwi na miarę, dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klietów. Chętnie podejmujemy nowe wyzwania w zakresie produkcji drzwi nietypowych. Oferujemy szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego, dzięki czemu nasze drzwi mogą być dostosowane do najróżniejszy gustów i wymagań klientów.

W naszej ofercie można znaleźć drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne jedno i dwu skrzydłowe, drzwi techniczne t.j. drzwi przeciwpożarowe, akustyczne i dymoszczelne.

Firma Lignus produkuje również meble drewniane na specjalne zamówienia. Wykonujemy każdy projekt i dostosowujemy się do specyficznych potrzeb Naszych klientów. Wszystkie nasze produkty spełniają wymagane normy jakości i bezpieczeństwa.
Pracownicy Lignus sp. z o.o. to wysoko wyspecjalizowani eksperci w sprawach technologii drewna i w każdej chwili odpowiedzą na każde pytanie dotyczące produktu.

Zapewniamy także fachowe i szybkie doradztwo.

Ugruntowana i stabilna pozycja na krajowym rynku oraz obsługiwanych rynkach zagranicznych spowodowała powzięcie nowej inwestycji – budowę zakładu produkcji w Ropuchach w gminie Pelplin. Oznacza to, że w najbliższym czasie przedsiębiorstwo LIGNUS przeniesie swoją obecną siedzibę do powiatu tczewskiego.

Głównym celem planowanej inwestycji jest rozwój spółki przy pomocy przełomowych rozwiązań produktowych i procesowych, dzięki czemu wzrośnie jej innowacyjność. Jesteśmy w stanie to osiągnąć wraz z wdrożeniem nowej technologii produkcji. Jest to technologia samodzielnie opracowana przez zespół badawczy LIGNUS.

Wobec nadchodzących zmian powstaną nowe miejsca pracy; planujemy także otwarcie nowych stanowisk związanych z obsługą produkcji.

wiz

 

W 2017 roku dostąpiliśmy zaszczytu zdobycia prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody Gepard Biznesu, przyznawanej przez Instytut Europejskiego Biznesu dla prężnie rozwijających się firm. Dynamika przychodu wyniosła 326,1 punktów procentowych od marca 2015 do marca 2016. Dało to nam honorowe 108 miejsce w rankingu na 948 wyróżnionych firm.

W związku z energicznym rozwojem naszej firmy, zostaliśmy także nominowani do nagrody Diamenty Forbesa.

Dziękujemy za Państwa zaufanie.