Witamy na naszych stronach

unia

UWAGA!!! OD DNIA 01.01.2020 NASTĄPIŁA ZMIANA ADRESU SPÓŁKI.
FIRMA OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ PRZY UL. TWARDEJ 6C, 80-871 GDAŃSK
NOWY ADRES DOTYCZY TAKŻE WYSTAWIANYCH FAKTUR

Lignus sp. z o.o jest producentem drzwi i mebli drewnianych. Lignus to firma prywatna w całości oparta na polskim kapitale. Dysponujemy nowoczesną technologią dzięki czemu nasze produkty są najwyższej jakości. Podstawowe produkty to wysokogatunkowe naturalne drewno specjalnie wyselekcjonowane.
Naszym celem jest wytwarzanie produktów jak najwyższej jakości.

Firma Lignus specjalizuje się produkcją drzwi drewnianych. Wykonuje drzwi na miarę, dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klientów. Chętnie podejmujemy nowe wyzwania w zakresie produkcji drzwi nietypowych. Oferujemy szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego, dzięki czemu nasze drzwi mogą być dostosowane do najróżniejszych gustów i wymagań klientów.

W naszej ofercie można znaleźć drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne jedno i dwu skrzydłowe, drzwi techniczne t.j. drzwi przeciwpożarowe, akustyczne i dymoszczelne.

Firma Lignus produkuje również meble drewniane na specjalne zamówienia. Wykonujemy każdy projekt i dostosowujemy się do specyficznych potrzeb Naszych klientów. Wszystkie nasze produkty spełniają wymagane normy jakości i bezpieczeństwa.
Pracownicy Lignus sp. z o.o. to wysoko wyspecjalizowani eksperci w sprawach technologii drewna i w każdej chwili odpowiedzą na każde pytanie dotyczące produktu.

Zapewniamy także fachowe i szybkie doradztwo.

Niniejszym informujemy, iż rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach poddziałania 3.2.2. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – KREDYT NA INNOWACJE TECHNOLOGICZNE.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa LIGNUS poprzez wzrost jego innowacyjności i wprowadzenie do firmy przełomowych rozwiązań produktowych i procesowych.

Osiągnięcie celu nadrzędnego będzie możliwe poprzez osiągnięcie celów szczegółowych:

• Wdrożenie jednej nowej technologii produkcji drewnianych drzwi przeciwpożarowych wewnętrznych o ramowej konstrukcji i modułowym wypełnieniu z wykorzystaniem wełny mineralnej, opracowanej w wyniku własnych prac badawczych Wnioskodawcy, zgłoszonej do opatentowania.

• Wprowadzenie do oferty i uruchomienie produkcji znacząco udoskonalonego wyrobu w postaci drzwi drewnianych przeciwpożarowych wewnętrznych o ramowej konstrukcji i modułowym wypełnieniu.

Nowa technologia, założona do wdrożenia w wyniku realizacji projektu, opracowana została, w wyniku przeprowadzonych w firmie LIGNUS prac badawczo-rozwojowych, których celem było opracowanie technologii wytwarzania wewnętrznych drzwi technicznych przeciwpożarowych, pozbawionych wad i nieprawidłowości identyfikowanych w obecnym procesie produkcyjnym.

Przedmiotowa technologia jest efektem prowadzonych własnych prac rozwojowych, które zakończyły się zgłoszeniem do ochrony wynalazku nr P.425040.

Poziom dofinansowania projektu wynosi: 6 000 000,00 PLN